دارویی که می‌تواند از آریتمی و ایست قلبی جلوگیری کند

29 مهر 1394 بدون نظر

 

سالانه حدود ۴۰۰ هزار نفر در آمریکا به سبب مشکلات قلبی جان خود را از دست می‌دهند. قلب افراد دچار آریتمی نمی‌تواند خون را به طور منظم پمپ کرده و این امر موجب ایجاد زنجیره‌ای از واکنش‌ها می‌شود که نه تنها باعث تضعیف قلب خواهد شد بلکه منجر به بی‌هوشی و در اغلب موارد مرگ می‌شود.
حال یک داروی آزمایشی ممکن است بتواند با باز کردن انتخابی کانال‌هایی ویژه برای ارتباط الکتریکی بین سلول‌های همجوار قلبی برای افراد دچار مشکلات قلبی مفید واقع شود.
از چند سال پیش پزشکان برای کنترل این مشکل یک دستگاه‌ بسیار کوچک فلزی به نام ICD را وارد بدن می‌کنند. این دستگاه که به شکل بیضی و به اندازه‌ی یک سکه است، به احیاء قلب در زمان آغاز آریتمی کمک می‌کند.
اما دستگاه‌های ICD در مورد پیشرفت بیماری کاربرد نداشته و از این رو محققان برای مدت طولانی به دنبال ساخت دارویی بودند که هم نتایج ICD را به دنبال داشته باشد هم بتواند علائمی که ضربان قلب را به طور ناگهانی خطرناک می‌سازند را کاهش داد.
کمپانی زیلند که تولید کننده پپتید یا پروتئین‌های کوچک است، معتقد است این دارو می‌تواند با بازیابی هم‌زمانی قلب ریسک آریتمی را کاهش داد. به نظر می‌رسد این مسئله در تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات که در متروهلث انجام گرفت، مشاهده شد.
این دارو جدید بر روی خوکچه‌های هندی آزمایش شد. پیش از مصرف دارو به خوکچه‌ها محلولی داده شده که خاصیت اسیدی جریان کرونری را افزایش می‌دهد و حالتی مشابه حمله‌ی قلبی را ایجاد می‌کند.
به گفته‌ی دکتر رزنبام، دارو آزمایشی (ZP123) می‌تواند طی یک سال آینده برای آزمایش بالینی آماده شود. برخلاف آزمایش شبیه‌سازی شده بر روی حیوانات، دارو فقط بر روی افرادی آزمایش خواهد شد که درگیر حمله‌ی قلبی هستند.

 

منبع : الو دکتر

نظر دادن

وبسایت رسمی شرکت افق دارو پارس - نماینده انحصاری شرکت اینترافارم انگلستان - تری ام ایالات متحده آمریکا

تماس با ما

 
تهران - سعادت آباد - سرو غربی - پلاک137
کد پستی: 1998112345
تماس با شرکت: 89332000

عضویت در خبرنامه

 

  • از جدیدترین خبرهای دارویی ما آگاه شوید
  • با جدیدترین محصولات ما آشنا شوید
  • از زمان مسابقات اطلاع کسب نمایید
  • از زمان قرعه کشی مسابقات آگاه شوید

  لینک عضوگیری خبرنامه در حال بروزرسانی می باشد شما می توانید تا آن زمان از طریق پست الکترونیک درخواست خود را جهت عضویت ارسال نمایید...