پروتئین جدیدی که سلامت روده شما را تضمین می کند...

15 مهر 1394 بدون نظر
 
گروهی از محققان ژاپنی در پژوهش های خود، نقش یک پروتئین را در جلوگیری از بیماری های التهابی روده مانند بیماری کرون و کولیت اولسراتیو شناسایی کردند.

یافته های این تحقیقات می تواند در ایجاد داروهای هدفمند برای درمان و مداوای قطعی بیماری های التهابی دستگاه گوارش که اغلب دارای علائمی چون درد شکم، اسهال، مدفوع خونی، تب و کاهش وزن هستند، عاملی کمک کننده و تسریع کننده محسوب شود.

قابل توجه است که این علائم اغلب با فعالیت های روزمره بیماران تداخل داشته و خطر افزایش مرگ را در آنها بالا می برد. علاوه بر موارد مطرح شده، این گروه از بیماران با خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ نیز روبرو هستند.

لازم به توضیح است که پژوهشگران این تیم تحقیقاتی،در مطالعات خود بر پروتئین مرتبط با سرطان معده که با نام علمی پروتئین تیروزین فسفاتاز SAP-۱شناخته می شود، متمرکز شدند. آنها بر اساس آزمایش های انجام شده خود نشان دادند که حذف این پروتئین در مدل موش های آزمایشگاهی مبتلا به بیماری التهابی روده منجر به افزایش و شدت قابل توجه التهاب روده در آنها شده است. بنابراین این مساله نشان می دهد که پروتئین تیروزین فسفاتاز SAP-۱نقشی محافظتی در برابر کولیت ایفا می کند.

پروفسور «ماتوزاکی تاکاشی»، از استادان دانشگاه کوبه ژاپن، در رابطه با پروتئین فوق الذکرمی گوید: «از زمان کشف پروتئین تیروزین فسفاتاز SAP-۱در سال ۱۹۹۴ میلادی که در دانشگاه کوبه رخ داده است، ما عمده عملکردهای آن را با تلاش ها و همکاری های محققان و پژوهشگران بسیاری روشن ساختیم.»

پروفسور تاکاشی در ادامه سخنان خود افزود: «هدف تحقیقات آینده ما ایجاد داروهای جدید برای بیماری التهابی روده است که نیازمند درک بهتر عملکردها و اثرات پروتئین تیروزین فسفاتاز SAP-۱است.»

منبع : خبرگزاری مهر

نظر دادن

وبسایت رسمی شرکت افق دارو پارس - نماینده انحصاری شرکت اینترافارم انگلستان - تری ام ایالات متحده آمریکا

تماس با ما

 
تهران - سعادت آباد - سرو غربی - پلاک137
کد پستی: 1998112345
تماس با شرکت: 89332000

عضویت در خبرنامه

 

  • از جدیدترین خبرهای دارویی ما آگاه شوید
  • با جدیدترین محصولات ما آشنا شوید
  • از زمان مسابقات اطلاع کسب نمایید
  • از زمان قرعه کشی مسابقات آگاه شوید

  لینک عضوگیری خبرنامه در حال بروزرسانی می باشد شما می توانید تا آن زمان از طریق پست الکترونیک درخواست خود را جهت عضویت ارسال نمایید...